Pisarz Paweł Jaszczuk poleca: Chiński zen

 

Paweł Jaszczuk, autor powieści kryminalnych – w tym najnowszej, zatytułowanej Sekret antykwariusza na czas kryzysu nadesłał nam opowiadanie z przygotowywanego tomu Atramentowa róża. Ale pisarz ma też dla nas inną rekomendację:

 

Paweł Jaszczuk poleca książkę Chiński zen:

 

W czasie pandemii, która spadła na nas niespodziewanie, chciałoby się uciec jak najdalej i skryć w miejscu, do którego nikt nie ma dostępu. Czy jest taka kryjówka? Czy ktoś zdradzi nam tajemnicę, gdzie jej szukać? Wskazówką do takich poszukiwań może być książka Chiński zen. Droga szczęścia i spokoju, Wu Yanshenga, wydana w Wydawnictwie Olesiejuk. W lekturze chińskiego profesora jest wiele przepisów do zastosowania, a wydają się one tak oczywiste, jakbyśmy je znali Bóg wie odkąd. Książka Wu Yanshenga jest kopalnią anegdot, aforyzmów i opowieści. Kto jest ciekaw, niech do niej zajrzy.

 

„Musimy wykorzystać własną mądrość, by napełnić nasz świat optymizmem. Jeśli otacza cię ponury krajobraz, zmień go umysłem w piękną krainę. Jeśli twoje życie jest wypełnione żalem, zmień je za pomocą umysłu w życie wypełnione szczęściem.”

 

Polecam gorąco, w czasie koronawirusa – Paweł Jaszczuk

 

fot. Sławomir Ostrowski

Piszą o nas:
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5