Co mogę zrobić?

Jeśli tak, jak my, kochasz książki, możesz:

 

- Podzielić się własnymi spostrzeżeniami, odczuciami, tym, jak radzisz sobie w obecnej sytuacji.

 

Napisz kilka słów o sobie, o tym, kim jesteś, czy prowadzisz bloga o książkach, kanał na Instagramie czy YouTube, czy pracujesz w bibliotece, jesteś autorem czy wydawcą. Napisz o tym, którego elementu życia literackiego z powodu epidemii najbardziej Ci brakuje? Napisz o książce lub książkach, po które sięgnąłeś w ostatnich dniach, które okazały się dla Ciebie ważne. Może ich lektura pomoże innemu spośród czytelników, stanowić będzie wsparcie czy źródło nadziei w najbliższych dniach albo po prostu stanie się pretekstem do nawiązania kontaktu czy okazją do ciekawej dyskusji. 

 

Tekst (może być opatrzony zdjęciem lub zdjęciami) albo filmik możesz przesłać do nas (na adres skrempa@granice.pl).

 

Jeśli chcesz, udostępnij go w swoich profilach w serwisach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube), opatrując hasztagiem #ksiazkanakryzys, na blogu czy swojej stronie internetowej. 

 

Opowiedzieć swoim znajomym o akcji.

 

Być może dzięki niej chętniej sięgną po książki albo znajdą w nich wsparcie, pomoc czy inspirację? Będziemy wdzięczni, jeśli prześlesz im link do naszej strony internetowej i zachęcisz do udziału w akcji.   

 

– Przeglądać listę zaproponowanych przez czytelników książek, które okazały się dla nich szczególnie ważne lub do których wrócili i które pomogły im w tym trudnym okresie.

 

Kliknąć kciuki w górę przy tytułach, które Cię zainteresowały, przy książkach autorów, których lubisz czy wydawców, których cenisz.

 

Znaleźć informacje o internetowych spotkaniach autorskich i obejrzeć transmisje z wielu z nich. 

 

Jeśli zobaczysz, że na stronie nie ma informacji o spotkaniu, które już się odbyło lub wkrótce odbędzie, wyślij nam informację o nim na adres mailowy: pobarski@granice.pl 

 

Masz pomysły lub inspiracje? 

Masz pomysł na to, jak rozwinąć akcję #książkanakryzys? Jeśli tak, koniecznie podziel się z nami swoimi pomysłami i wspieraj nas! Podeślij swoje pomysły pod adresem mailowym: skrempa@granice.pl lub w wiadomościach na naszych social mediach – na Facebooku, Twitterze i Instagramie
Piszą o nas:
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5