Akcja #ksiazkanakryzys

 

Akcja #ksiazkanakryzys łączy wszystkich ludzi kochających książki. Jej strona internetowa – ksiazkanakryzys.pl – to miejsce, które ma pokazać, że choć nie odbywają się spotkania autorskie, choć odwołane są targi książki i festiwale literackie, wciąż możemy być razem – spotykać się i dzielić tym, co w literaturze najpiękniejsze. Tutaj nie dzielimy się na blogerów, dziennikarzy, autorów czy wydawców, ale wszyscy nazywamy się czytelnikami. I właśnie jako czytelnicy chcemy wspierać się nawzajem, proponując inspirujące lektury, wspólnie uczestnicząc w wirtualnych spotkaniach autorskich, współtworząc życie literackie w polskim internecie. I pokazując, że chociaż literatura nie może uchronić nas przed chorobą, to jednak może nas uratować. 

 

Co tu znajdziesz?

 

– wpisy, filmiki, zdjęcia czytelników, autorów i wydawców dotyczące książek na kryzys – lektur, które okazały się dla nas szczególnie ważne w czasie epidemii

 

– listę tytułów zaproponowanych przez czytelników 

 

– informacje, linki i nagrania wirtualnych spotkań autorskich

 

Jeśli tak, jak my, kochasz książki, możesz:

 

Podzielić się własnymi spostrzeżeniami, odczuciami, tym, jak radzisz sobie w obecnej sytuacji.

 

Napisz kilka słów o sobie, o tym, kim jesteś, czy prowadzisz bloga o książkach, kanał na Instagramie czy YouTube, czy pracujesz w bibliotece, jesteś autorem, wydawcą, czytelnikiem. Napisz o tym, którego elementu życia literackiego z powodu epidemii najbardziej Ci brakuje? Napisz o książce lub książkach, po które sięgnąłeś w ostatnich dniach, które okazały się dla Ciebie ważne. Może ich lektura pomoże innemu spośród czytelników, stanowić będzie wsparcie czy źródło nadziei w najbliższych dniach albo po prostu stanie się pretekstem do nawiązania kontaktu czy okazją do ciekawej dyskusji. 

 

– Tekst (może być opatrzony zdjęciem lub zdjęciami) albo filmik możesz przesłać do nas (na adres skrempa@granice.pl).

 

Jeśli chcesz, udostępnij go w swoich profilach w serwisach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube), opatrując hasztagiem #ksiazkanakryzys, na blogu czy swojej stronie internetowej. 

 

– Opowiedzieć swoim znajomym o akcji.

 

Być może dzięki niej chętniej sięgną po książki albo znajdą w nich wsparcie, pomoc czy inspirację? Będziemy wdzięczni, jeśli prześlesz im link do naszej strony internetowej i zachęcisz do udziału w akcji.   

 

– Przeglądać listę zaproponowanych przez czytelników książek, które okazały się dla nich szczególnie ważne lub do których wrócili i które pomogły im w tym trudnym okresie.

 

– Kliknąć kciuki w górę przy tytułach, które Cię zainteresowały, przy książkach autorów, których lubisz czy wydawców, których cenisz.

 

– Znaleźć informacje o internetowych spotkaniach autorskich i obejrzeć transmisje z wielu z nich. 

 

– Jeśli zobaczysz, że na stronie nie ma informacji o spotkaniu, które już się odbyło lub wkrótce odbędzie, wyślij nam informację o nim na adres mailowy: pobarski@granice.pl 

 

Masz pomysły lub inspiracje? 

Masz pomysł na to, jak rozwinąć akcję #książkanakryzys? Jeśli tak, koniecznie podziel się z nami swoimi pomysłami i wspieraj nas! Podeślij swoje pomysły pod adresem mailowym: skrempa@granice.pl lub w wiadomościach na naszych social mediach – na FacebookuTwitterze i Instagramie
Piszą o nas:
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5